7 смертних гріхів фрілансера

Категорія: Поради та думки 11.10.2017 3 240

Професія фрілансера прекрасна, так думає більшість.

Немає боса, немає моральних повчань зі сторони керівництва і пустих розмов колег, працюєш як, скільки і де заходите.

Але як не крути, якщо ви будете займатися цією справою довгий час, то після ейфорії виявиться, що не так то все і просто.

Така свобода змушує прокачати відповідальність і силу волі, ізоляція від вічної роботи може викликати почуття самотності, а думки про пляж можна забути, відпустку ви оплачуєте зі своєї кишені.

Давайте уникнемо найпоширеніших помилок.

1. Мені подобається працювати вночі

Зараз хтось подумав про людей "сов" і "жайворонків". Потрібно розуміти, що люди різні і у них різний час піку максимальної активності. Так, що потрібно врахуй особливості дня людини при складанні графіка.

Якщо так подумати, то деяким тваринам потрібно полювати в ночі, а нам людям це ні до чого. Наш час вдень і якщо так критично змінити нашу біологічну програму, це принесе одні проблеми. Робота по ночах приведе вас до того що вам махають ручкою, робота, в один день ви нічого не будете встигати, сім'я, забудете день коли їх бачили, або здоров'я, організм не буде достатньо відпочивати і буде виснажений.

Я особисто стараюся робити список завдань на наступний день, виділяти час і прокачувати навичку оприділення термінів на завдання. З початку це зовсім не вдавалося, але потім став виріділяти часу саме стільки скільки потрібно.

2. Не ефективний ранок

Часто буває, що ми відриваємо очі і приходить стан блаженної ліні. Ні це не про мене! Подумаєте ви. У мене список завдань на день і частину обов'язково треба зробити сьогодні! Все встигну, ще цілий день попереду...

З такою думкою наш день плавно перетікає в ніч. Завжди є варіант зробити з ранку все що потрібно.

Уявіть, після ранкових традицій приступити до роботи, на годиннику 10 ранку, а ви зробили кілька завдань, і відразу написали замовнику, а він через кілька хвилин скидає вам оплату.

Повірте, це все реальна практика. Потім можна і піти випити кави або прогулятися.

3. Немає часу для відпочинку

Коли твої послуги фрілансера користуються попитом, і особливо коли ти безмежно любиш свою справу, часто в такі моменти зносить кришу і починаєш працювати без відпочинку цілими днями. Такий графік має право на життя, але тільки в екстремальних випадках коли дедлайн вже дуже близько.

Для цього я б порадив метод тайм менеджменту під назвою "Помадоро", впевнений, що напишу окремо статтю про цей метод. Поки давайте розглянемо основні фішки, цього методу.

Замітив, що моя ефективність набагто більша, якщо я пропишу задачі і буду по цьому методу працювати по годинині і також по 20 хв відпочивати. Цікаво, що під час відпочинку приходять нові ідеї, а то і зовсім усвідомлення, що займаюся явно не тим, що треба в першу чергу. Також, що саме основне я дізнаюся чи правильно поставив терміни і в майбутньому можу врахувати всі тонкощі.

4. Відповідь «я не можу, я дуже зайнятий»

Вас заспрошують в кіно або на прогулянку, але ви завжди відповідаєте «я не можу, я дуже зайнятий», якщо так, то з вашим графіком явно щось не в порядку. Я не маю на увазі, що треба кинути всі задачі і піти тусити, але якщо ви кілька тижнів сидите тільки за робочим столом, то далі буде тільки гірше. Це як з хорошою музикою, навіть, якщо вона вам дуже подобається то на 50-тий раз вона стане викликати відразу, те ж саме і з роботою. Задач буде все більше, а за рахунок того, що ми не відновлюємося, енергії для роботи вже не буде.

5. Ви працюєте наскоками

Так званий «студентський графік». Тягнути з початком роботи, а потім сідати і робити все за пару днів. Якість такої роботи можна не обговорювати. Проблема в відсутності самодисципліні і чіткого графіку приведе до зриву термінів, якщо говорити про роботу. Також приведе до прокрастинації. Зазвичай задач збирається стільки, що аж робити нічого не хочеться.

Якщо ставитися до роботи, як до маленьких задач на день то робота завжди буде в кайф бо ви будете бачити результати.

Як і говорили раніше, пишемо список задач, ставимо термін і починаємо працювати, також не забуваємо відпочивати. Так ми завжди будемо в тонусі до роботи і буде енергія для різних задач.

6. Немає хобі та інших інтересів

Останнім часом дуже розтиражовано утвердження про те, що «якщо ви хочете досягнути успіху, то ви повинні закохатися в свою роботу і думати тільки про неї». Можливо, на якомусь етапі це і справедливо, але людина, у якої сталося коротке замикання на одній темі, справляє не найкраще враження.

Знайдіть собі інтерес в будь-якій іншій області крім роботи. В кінці-кінців бути гармонійно розвиненою людиною не менш важливо, ніж бути хорошим працівником. Немає часу? Задумайтеся про графік дня і планування.

7. Не займаєтися спортом

Відсутність необхідності їздити в офіс, та й взагалі виходити на вулицю може перетворити Вас на товсту, ліниву людину.

Тому свідомо й цілеспрямовано знаходьте в собі сили, беріть за шкірку і викидайте своє тіло на вулицю, станьте на бігову доріжку, підтягуйтеся на турніку. Працюйте. Працюйте танцюючи. Адже фрілансер це не той, хто отримав можливість, щось не робити, а навпаки - той, хто отримав більше можливостей, що б щось зробити.

Джерело: infogra.ru

Якщо вам сподобалася стаття, поставте лайк і буду радий прочитати вашу думку в коментарях про цей матеріал.

Поділися з друзями:

Будь частиною проекту

Напиши мені повідомлення

Можливо є якісь питання чи зауваження?
Що подобається, що ще б хотіли бачити на цьому проекті?

Написати свою думку