5 правил хорошої візитки

Категорія: Різне 28.12.2017 3 311

Візитка - це невід'ємний аксесуар ділової людини. Вона виконає одночасно декілька функцій: представляє вас, дає інформацію про вашу діяльність та рекламує ваші послуги.

Візитки, як правило, діляться на декілька категорій:

  • Персональні. Інформація про власника: ім’я, прізвище, контакти.
  • Корпоративна. Крім персональної інформації є ще додаткові контакти компанії.
  • Рекламні чи презентаційні візитки. Призначені для реклами товарів, послуг чи представляють компанію на різних подіях: виставках, презентаціях, форумах і тд.

Впевнений, що ви вже знаєте, яка категорія візитки вам потрібна. Тому дам лише декілька порад.

Перше правило. Одна візитка – одна сторона

Хороша візитка має бути одностороння. Друга сторона призначена для того, щоб писати на ній замітку. Для прикладу: після зустрічі ви можете записати місце де зустрілися і годину наступної зустрічі або також дописати контакти інших людей, які мають відношення до зустрічі.

Не варто робити візитку на декількох мовах, якщо є потреба представити себе іноземному партнеру, зробіть краще інший додатковий варіант і видрукуйте невеликим тиражем.

Завжди є винятки, тому, якщо ви робите презентаційну візитку, є сенс зробити на іншій стороні перелік послуг. Хоча тут буде хорошим рішення зробити декілька варіантів візитки і давати дві візитки відразу: свою особисту і презентаційну з переліком послуг, зроблені в єдиному стилі.

Особисто я замітив, що в серйозних ділових колах двохстороння візитка  вважається поганим тоном, але як казав раніше, є винятки, тому експериментуйте.

Правило друге. Гарний папір

На ньому повинно бути зручно писати. Ви ж вже знаєте: для чого потрібний зворотній бік вашої візитки?

Бачив різні варіанти візиток, які були зроблені з тканини, пластику, махрові і багато інших. З однієї сторони - це запам’ятовується, а з іншої - запам’ятовується не з кращої сторони. Візитка - це не той аксесуар, де треба відрізнитися. Вона призначена для обміну контактами, тому варто обійтися без цього лишнього пафосу. Уявіть: як людині буде зручно щось записати на візитці, яка зроблена з тканини? Не всі з собою носять голку і нитку. Тому керуйтеся звичайним мінімалізом.

Правило третє. Стандартний розмір

Стандартна візитка має класичну прямокутну форму і розміри 90 × 50 або 85 × 55 міліметрів. Такі візитки прекрасно складаються в бізнес-холдери і папки для візиток, поміщаються в кишені портмоне. Нічого так не бісить чи смішить, коли тобі дають візитку, а ти потім не знаєш куди її покласти.

Хоча і тут є виключення - це гарний варіант для рекламних візиток. Також варто врахувати, що це буде коштувати дорожче ніж візитка зі стандартними розмірами.

Правило четверте. Зручний дизайн

Хороша візитка повинна відповідати на три головних питання: як вас звуть, хто ви і як з вами зв'язатися? Одержувач відразу повинен побачити всі основні елементи: логотип, ваше ім'я та прізвище і контакти.

Зустрічаються звичайні ділові візитки, буквально переповнені інформацією.

Як не перевантажувати? Просто замовте собі різні візитки для різних випадків:

  • Візитку директора заводу Івана Петрова;
  • Візитку фотографа-любителя Івана Петрова;
  • Візитку дійсного почесного члена товариства книгарні «Є» Івана Семеновича Петрова.

І роздавайте їх в потрібних випадках.

Правило п'яте. Читабельний шрифт

Використовуйте прості шрифти без зарубок і декоративних елементів - це найоптимальніший і читабельний варіант.

Забудьте про рукописні і декоративні види шрифтів. Так вони виглядають красиво, оригінально, але що з них толку, якщо навіть ви самі насилу потім розбираєте, що написано на візитці? На особистій візитці дозволяється писати навіть рунами, але на корпоративній візитці рукописний шрифт - табу.

Ім'я та прізвище повинні бути надруковані досить великим шрифтом. Для більшості шрифтів - це рівноцінно 5-6 мм. Нижче, зазвичай, розташовується посада, яка пишеться меншим розміром шрифта. Цим же розміром шрифту набирайте номери телефонів та адресу пошти.

Резюме

Звичайно, ви можете легко закрити рекомендації одним кліком миші і замовити собі яскраво-жовту трикутну візитку, на якій інформація буде написана рожевим рукописним шрифтом. Але, якщо ви хочете, щоб ваші ділові аксесуари виглядали гідно і не викликали здивування та сміху у ваших ділових партнерів,то врахуйте поради, що написані вище.

Якщо вам сподобалася стаття, поставте лайк і буду радий прочитати вашу думку в коментарях про цей матеріал.

Поділися з друзями:

Будь частиною проекту

Напиши мені повідомлення

Можливо є якісь питання чи зауваження?
Що подобається, що ще б хотіли бачити на цьому проекті?

Написати свою думку